Miehet Grani-Tennis Helsingin Lawn-Tennis Klubi HVS-Tennis KarTe Sata-Tennis Smash Kotka Smash-Tennis Tampereen Tennisseura TVS Valkeakosken Tennis
Naiset Grani-Tennis HVS-Tennis Smash Kotka Smash-Tennis Tampereen Tennisseura TVS Ålk
MIEHET
Pelatut ottelut
16.11.2019
KarTe - VT 3 - 1
Tulevat ottelut
29.11.2019
HLK - GT klo 17:00
Smash - TaTS klo 17:30
30.11.2019
TVS - HVS klo 11:30
VT - GT klo 16:00
KarTe - TaTS klo 16:00
HLK - Smash-Kotka klo 16:00
Smash - Sata klo 17:30
SARJATILANNE
  O V-T P
HLK 3 10-2 10
Smash-Kotka 3 9-3 9
Sata 3 8-4 8
GT 3 8-4 8
TaTS 4 8-8 8
Smash 3 6-6 6
TVS 4 6-10 6
HVS 3 5-7 5
KarTe 4 4-12 4
VT 4 4-12 4
 
Koko sarjataulukko
 

6.11.2019

Viikonlopun kokoonpanot julkaistu - mielenkiintoisia otteluita luvassa

Viikonlopun kokoonpanot julkaistu - mielenkiintoisia otteluita luvassa

 

Tulevana viikonloppuna 9.-10.11. on luvassa molempina pelipäivinä kolme miesten ja kaksi naisten ottelua. Joukkueiden kokoonpanot julkaistiin keskiviikkona - pelaavat kaksinpelaajat selviävät aina pelipäivän aamuna klo 9:00.

MIEHET

TVS:
Oskar Antinheimo
Santtu Leskinen
Eero Antonen
Tuomas Rikkonen
Axel Valavaara
Ville Perkkola

TaTS:
Lauri Kiiski
Roni Rikkonen
Aleksi Löfman
Peetu Pohjola
Tero Vilen
Ristomatti
 Lanne

HLK:
Karl Kiur Saar
Masi Sarpola
Roni Hietaranta
August Ehrnrooth
Oskar Stumpf
Daniil Glinka 

KarTe:
Ville Maaranen
Juuso Ojanen
Patrick Stenfors
Mikko Rouvala
Tapio Nurminen
Teemu Airaksinen  

VT:
Jukka Kohtamäki
Joonas Salonen
Pauli Partinen
Valtteri Telinkangas
Ville Kauppila
Leevi Leivo

Smash-Kotka:
Ivan Nedelko
Pavel Shchaya-Zubrov
Ville-Petteri Ahti
Leevi Säätelä
Valtteri Ahti
Vesa Ahti

GT:
Karol Drzewiecki
Juho Paukku
Verneri Tuomi
Mikael Martikainen
Aaron Prandstetter
Jonas Hallbäck

HVS:
Emil Ruusuvuori
Patrik Niklas-Salminen
Otto Virtanen
Sami Huurinainen
Aleksi Tuukkanen

Smash:
Vladimir Ivanov
Hermanni Tiainen
Jason Sormunen
Jesper Saarni
Harshal Rukhaiyar
Anttoni Kinnunen

Sata:
Harri Heliövaara
Marcus Stenfors
Iiro Vasa
Roope Kailaheimo
Lauri Mäkikalli
Mikael Vollbach 

NAISET

Smash-Kotka:
Oona Orpana
Venla Ahti
Eveliina Koivupuisto
Eeva Ristola
Nina Saarelainen

TVS:
Clarissa Blomqvist
Cecilia Johansen
Annika Sillanpää

ÅLK:
Liisa Vehviläinen
Saara Aerila
Annika Hakovirta
Asta Miettinen

TaTS:
Emma Eerola
Emilia Hartman
Martina Minetti
Emilia Salo
Marissa Minetti

GT:
Ella Tuomela
Emelie Gabran
Sade Scharlin

Smash:
Ella Haavisto
Stella Remander
Tanja Tuomi
Fiona Kallio
Serena Hatakka



Päivittänyt:

Tennisliitto

Suomen Tennisliitto

Kaikki uutiset
NAISET
Pelatut ottelut
10.11.2019
GT - ÅLK 3 - 0
TaTS - Smash 2 - 1
Tulevat ottelut
30.11.2019
TVS - ÅLK klo 10:00
HVS - Smash-Kotka klo 16:00
GT - TaTS klo 17:30
01.12.2019
TVS - HVS klo 10:00
Smash - ÅLK klo 10:30
Smash-Kotka - GT klo 11:00
SARJATILANNE
  O V-T P
TaTS 4 8-4 8
GT 3 7-2 7
Smash-Kotka 3 6-3 6
Smash 3 5-4 5
HVS 2 2-4 2
TVS 2 1-5 1
ÅLK 3 1-8 1
 
Koko sarjataulukko