Miehet Grani-Tennis Helsingin Lawn-Tennis Klubi HVS-Tennis KarTe Sata-Tennis Smash Kotka Smash-Tennis Tampereen Tennisseura TVS Valkeakosken Tennis
Naiset Grani-Tennis HVS-Tennis Smash Kotka Smash-Tennis Tampereen Tennisseura TVS Ålk
MIEHET
Pelatut ottelut
08.12.2019
HVS - Smash 1 - 3
GT - TVS 3 - 1
TaTS - Smash-Kotka 2 - 2
Tulevat ottelut
10.01.2020
GT - Sata klo 17:30
Smash - KarTe klo 17:30
HLK - VT klo 18:00
Smash-Kotka - HVS klo 18:00
11.01.2020
HVS - HLK klo 17:00
TaTS - GT klo 17:00
Smash-Kotka - Sata klo 17:00
VT - Smash klo 17:00
KarTe - TVS klo 17:00
SARJATILANNE
  O V-T P
HLK 7 21-7 21
Smash-Kotka 7 19-9 19
TaTS 8 17-15 17
Smash 7 17-11 17
GT 7 16-12 16
HVS 7 16-12 16
Sata 7 13-15 13
VT 7 11-17 11
TVS 8 8-24 8
KarTe 7 6-22 6
 
Koko sarjataulukko
 

27.11.2019

Tennisliigan runkosarjoissa eletään ratkaisuhetkiä - kokoonpanot viikonlopulle julkaistu

Tennisliigan runkosarjoissa eletään ratkaisuhetkiä - kokoonpanot viikonlopulle julkaistu

 

TEHO Sport Tennisliiga jatkuu tulevana viikonloppuna, kun otteluita isketään perjantaista sunnuntaihin. Naisten osalta kyseessä on runkosarjan toiseksi viimeinen otteluviikonloppu - myös miehissä ylitetään runkosarjan puoliväli.

Viikonloppuna pelattaviin otteluihin on nyt nimetty kokoonpanot. Näistä pelaajakattauksista nimetään pelipäivän aamuna pelaavat kaksinpelaajat. Jälleen on joukkueiden riveissä kovia pelaajia, sillä panokset kovenevat runkosarjan lopun jo näkyessä.

Miehet

Sata:
Marcus Stenfors
Iiro Vasa
Roope Kailaheimo
Mikael Vollbach
Ilja Orre

TVS:
Eero Antonen
Tuomas Rikkonen
Ville Perkkola
Axel Valavaara
Olli Kesti
Ville Liukko 

KarTe:
Ville Maaranen
Juuso Ojanen
Mikko Rouvala
Robin Heller
Tapio Nurminen
Teemu Airaksinen 

TaTS:
Lauri Kiiski
Ristomatti Lanne
Aleksi Löfman
Peetu Pohjola
Tero Vilen
Saska Huttunen

VT:
Jukka Kohtamäki
Joonas Salonen
Pauli Partinen
Valtteri Telinkangas
Tuomas Männistö
Leevi Leivo

Smash:
Vladimir Ivanov
Hermanni Tiainen
Jason Sormunen
Jesper Saarni
Harshal Rukhaiyar
Anttoni Kinnunen

Smash-Kotka:
Ivan Nedelko
Marc Dijkhuizen
Ville-Petteri Ahti
Leevi Säätelä
Valtteri Ahti
Vesa Ahti

GT:
Karol Drzewiecki
Juho Paukku
Verneri Tuomi
Mikael Martikainen
Jonas Hallbäck

HLK:
Karl Kiur Saar
Masi Sarpola
Roni Hietaranta
Daniil Glinka
August Ehrnrooth
Oskar Stumpf

HVS:
Otto Virtanen
Sami Huurinainen
Panu Virtanen
Alex Hedman
Aleksi Tuukkanen

Naiset

GT:
Ella Tuomela
Emilie Gabran
Sade Scharlin

HVS:
Anastasia Kulikova
Peppi Ramstedt
Julia Löfman
Stella Erlund
Anna Laaksonen

Smash:
Ella Haavisto
Stella Remander
Tanja Tuomi
Fiona Kallio
Alexandra Anttila

Smash-Kotka:
Oona Orpana
Venla Ahti
Eveliina Koivupuisto
Eeva Ristola
Nina Saarelainen

TaTS:
Emma Eerola
Emilia Hartman
Martina Minetti
Marissa Minetti
Emilia Salo

ÅLK:
Liisa Vehviläinen
Saara Aerila
Annika Hakovirta 

TVS:
Roosa Timonen
Clarissa Blomqvist
Cecilia Johansen
Annika Sillanpää



Päivittänyt:

Tennisliitto

Suomen Tennisliitto

Kaikki uutiset
NAISET
Pelatut ottelut
01.12.2019
TVS - HVS 1 - 2
Smash - ÅLK 2 - 1
Smash-Kotka - GT 1 - 2
Tulevat ottelut
10.01.2020
HVS - Smash klo 16:00
11.01.2020
Smash-Kotka - TaTS klo 14:00
Smash - TVS klo 14:00
ÅLK - HVS klo 14:00
SARJATILANNE
  O V-T P
TaTS 5 10-5 10
GT 5 10-5 10
Smash-Kotka 5 9-6 9
Smash 4 7-5 7
HVS 4 5-7 5
ÅLK 5 5-10 5
TVS 4 2-10 2
 
Koko sarjataulukko