Miehet Grani-Tennis Helsingin Lawn-Tennis Klubi HVS-Tennis KarTe Sata-Tennis Smash Kotka Smash-Tennis Tampereen Tennisseura TVS Valkeakosken Tennis
Naiset Grani-Tennis HVS-Tennis Smash Kotka Smash-Tennis Tampereen Tennisseura TVS Ålk
MIEHET
Pelatut ottelut
13.10.2019
HVS - VT 3 - 1
GT - Smash 2 - 2
Smash-Kotka - KarTe 4 - 0
Sata - TVS 3 - 1
HLK - TaTS 3 - 1
Tulevat ottelut
09.11.2019
VT - Smash-Kotka klo 16:00
TaTS - TVS klo 16:30
HLK - KarTe klo 17:00
10.11.2019
TVS - Smash klo 10:00
GT - HVS klo 11:00
TaTS - Sata klo 12:00
SARJATILANNE
  O V-T P
Smash-Kotka 2 6-2 6
HLK 2 6-2 6
Sata 2 6-2 6
GT 2 5-3 5
HVS 2 4-4 4
TaTS 2 4-4 4
Smash 2 4-4 4
TVS 2 2-6 2
VT 2 2-6 2
KarTe 2 1-7 1
 
Koko sarjataulukko
 

9.10.2019

Tennisliigan avausviikonlopun kokoonpanot julkaistu

Tennisliigan avausviikonlopun kokoonpanot julkaistu

 

TEHO Sport Tennisliigan avausviikonlopun kokoonpanot on julkaistu. Nimetyistä pelaajista joukkueet asettavat pelaavat kaksinpelipelaajat pelipäivien aamuina ja ne julkaistaan klo 9:00. Lue lisää nimeämiskäytänteistä täältä.

Nmetyissä kokoonpanoissa ovat mukana muun muassa miesten maajoukkueen Patrik Niklas-Salminen (ATP-541, HVS) ja paluuta kilpakentille tekevä Otto Virtanen (ATP-1080, HVS) sekä Harri Heliövaara (nelinpelin ATP-141, Sata). Naisten maajoukkuepelaajista ovat nimettyinä Oona Orpana (WTA-512, Smash-Kotka) ja Anastasia Kulikova (WTA-560, HVS). Mukana menossa myös viime kauden runkosarjojen parhaimmat pelaajat Juho Paukku (GT) ja Liisa Vehviläinen (ÅLK).

Ulkomaalaispelaajia on mukana viidessä miesten joukkueessa: ranskalainen Evan Furness (ATP-406, HVS), virolaiset Karl Kiur Saar (ATP-1277, HLK), Daniil Glinka (ATP-1227, HLK) ja Vladimir Ivanov (ATP-842, Smash), hollantilainen Marc Dijkhuizen (ATP-1171, Smash-Kotka) ja puolalainen Karol Drzewiecki (nelinpelin ATP-180).

Miehet

Sata
Harri Heliövaara
Marcus Stenfors
Iiro Vasa
Roope Kailaheimo
Lauri Mäkikalli
Mikael Vollbach

TVS
Oskar Antinheimo

Santtu Leskinen
Tuomas Rikkonen
Ville Perkkola
Eero Antonen
Ville Liukko

 

KarTe
Daniel Vrpa
Juuso Ojanen
Ville Maaranen
Patrick Stenfors
Tapio Nurminen
Teemu Airaksinen

 

TaTS
Lauri Kiiski
Roni Rikkonen
Aleksi Löfman
Peetu Pohjola
Tero Vilen
Saska Huttunen

 

VT
Jukka Kohtämäki
Joonas Salonen
Pauli Partinen
Valtteri Telinkangas
Tuomas Männistö
Leevi Leivo

 

Smash
Vladimir Ivanov
Hermanni Tiainen
Jesper Saarni
Jason Sormunen
Harshal Rukhaiyar

 

Smash-Kotka
Marc Dijkhuizen
Pavel Shchaya-Zubrov
Ville-Petteri Ahti
Leevi Säätelä
Valtteri Ahti
Vesa Ahti

 

GT
Karol Drzewiecki
Juho Paukku
Mikael Martikainen
Aaron Prandstetter
Jonas Hallbäck

 

HLK
Karl Kiur Saar
Daniil Glinka
Masi Sarpola
Roni Hietaranta
Atte Ehrnrooth
Oskar Stumpf

 

HVS
Evan Furness

Patrik Niklas-Salminen
Otto Virtanen
Sami Huurinainen
Aleksi Tuukkanen

 

 

Naiset

GT
Ella Tuomela
Emilie Gabran
Sade Scharlin
Salla Kaukonen 
Veera Knuuti

 

HVS
Anastasia Kulikova
Peppi Ramstedt
Anna Laaksonen
Julia Löfman
Stella Erlund

 

Smash
Ella Haavisto
Stella Remander
Tanja Tuomi
Fiona Kallio
Serena Hatakka

 

Smash-Kotka
Oona Orpana
Venla Ahti
Nina Saarelainen
Eeva Ristola
Eveliina Koivupuisto

 

TaTS
Emma Eerola

Emilia Hartman

Marissa Minetti

Martina Minetti

Ella Leivo

 

ÅLK
Liisa Vehviläinen
Annika Hakovirta
Saara Aerila

 

TVS
Clarissa Blomqvist
Annika Sillanpää
Kaisla Mattila
Evia Koskinen



Päivittänyt:

Tennisliitto

Suomen Tennisliitto

Kaikki uutiset
NAISET
Pelatut ottelut
13.10.2019
GT - Smash 1 - 2
ÅLK - Smash-Kotka 1 - 2
TaTS - HVS 1 - 2
Tulevat ottelut
09.11.2019
Smash-Kotka - TVS klo 13:00
ÅLK - TaTS klo 13:00
10.11.2019
GT - ÅLK klo 11:00
TaTS - Smash klo 12:00
SARJATILANNE
  O V-T P
Smash 2 4-2 4
GT 2 4-2 4
Smash-Kotka 2 3-3 3
TaTS 2 3-3 3
HVS 2 2-4 2
TVS 1 1-2 1
ÅLK 1 1-2 1
 
Koko sarjataulukko