Miehet Espoon Tennisseura Grani-Tennis Helsingin Lawn-Tennis Klubi HVS-Tennis Sata-Tennis Smash Kotka Smash-Tennis Tampereen Tennisseura TVS Valkeakosken Tennis
Naiset Espoon Verkkopalloseura ry Grani-Tennis HVS-Tennis Oulun Verkkopalloseura Smash Kotka Smash-Tennis Tampereen Tennisseura Ålk
MIEHET
SARJATILANNE
  O V-T P
ETS 0 0-0 0
GT 0 0-0 0
HLK 0 0-0 0
HVS 0 0-0 0
Sata 0 0-0 0
Smash 0 0-0 0
Smash-Kotka 0 0-0 0
TVS 0 0-0 0
TaTS 0 0-0 0
VT 0 0-0 0
 
Koko sarjataulukko
 

29.1.2020

Puolivälierien ja välierien kokoonpanot julkaistu

Puolivälierien ja välierien kokoonpanot julkaistu

 

TEHO Sport Tennisliigan puolivälierät ja välierät pelataan tulevana perjantaina 31.1. ja lauantaina 1.2.

 

Joukkueiden kokoonpanot on nyt julkaistu. Näistä kokoonpanoista ilmoitetaan pelaavat kaksinpelaajat pelipäivän aamuna ja ne julkaistaan klo 9:00. Kaikista ottelupareista on tarjolla livestream Ruutu Urheilun kautta ja jokaista otteluparia voit seurata myös livescoren avulla Tulosseuranta-välilehdellä.

 

Perjantai 31.1.

Miesten puolivälierä Smash – TaTS | klo 17:30 | Smash Center, Helsinki

Miesten puolivälierä GT – HVS | klo 17:30 | Targa Arena, Kauniainen

 

Lauantai 1.2.

Naisten välierä GT – TaTS | klo 14:00 | Targa Arena, Kauniainen

Naisten välierä Smash-Kotka – Smash | klo 14:00 | Kotkan Tennishalli

Miesten välierä HLK - ? | klo 17:00 | Meilahden Liikuntakeskus, Helsinki

Miesten välierä Smash-Kotka - ? | klo 17:00 | Kotkan Tennishalli

 

MIEHET

 

HVS

Matteo Viola

Patrik Niklas-Salminen

Otto Virtanen

Sami Huurinainen

Alex Hedman

Aleksi Tuukkanen

 

GT

Andriej Kapas

Juho Paukku

Verneri Tuomi

Mikael Martikainen

Aaron Prandstetter

Jonas Hallbäck

 

Smash

Vladimir Ivanov

Hermanni Tiainen

Jesper Saarni

Jason Sormunen

Jussi Tiainen

Anttoni Kinnunen

 

TaTS

Lauri Kiiski

Roni Rikkonen

Tero Vilen

Peetu Pohjola

Aleksi Löfman

Ristomatti Lanne

 

HLK

Daniil Glinka

Karl Kiur Saar

Masi Sarpola

Roni Hietaranta

August Ehrnrooth

Oskar Stumpf

 

Smash-Kotka

Ivan Nedelko

Pavel Shchaya-Zubrov

Ville-Petteri Ahti

Leevi Säätelä

Valtteri Ahti

Vesa Ahti

 

NAISET

GT

Ella Tuomela

Emelie Gabran

Sade Scharlin

 

TaTS

Emma Eerola

Emilia Hartman

Marissa Minetti

Emilia Salo

Martina Minetti

 

Smash-Kotka

Oona Orpana

Venla Ahti

Eveliina Koivupuisto

Eeva Ristola

Nina Saarelainen

 

Smash

Piia Suomalainen

Ella Haavisto

Stella Remander

Tanja Tuomi

Serena Hatakka



Päivittänyt:

Tennisliitto

Suomen Tennisliitto

Kaikki uutiset
NAISET
SARJATILANNE
  O V-T P
EVS 0 0-0 0
GT 0 0-0 0
HVS 0 0-0 0
OVS 0 0-0 0
Smash 0 0-0 0
Smash-Kotka 0 0-0 0
TaTS 0 0-0 0
ÅLK 0 0-0 0
 
Koko sarjataulukko