Miehet ETT Grani-Tennis HVS-Tennis Oulun Verkkopalloseura Sata-Tennis Smash Kotka Smash-Tennis Tampereen Tennisseura TVS Valkeakosken Tennis
Naiset Helsingin Lawn-Tennis Klubi HVS-Tennis LVS Oulun Verkkopalloseura Smash Kotka Smash-Tennis Tampereen Tennisseura Ålk
MIEHET
Tulevat ottelut
12.10.2024
ÅLK - HVS
ETT - LVS
Smash - GT
Smash-Kotka - TaTS
TVS - Sata
13.10.2024
TaTS - LVS
HVS - ETT
Smash-Kotka - TVS
Smash - ÅLK
Sata - GT
SARJATILANNE
  O V-T P
ETT 0 0-0 0
GT 0 0-0 0
HVS 0 0-0 0
LVS 0 0-0 0
Sata 0 0-0 0
Smash 0 0-0 0
Smash-Kotka 0 0-0 0
TVS 0 0-0 0
TaTS 0 0-0 0
ÅLK 0 0-0 0
 
Koko sarjataulukko
 

8.2.2023

TEHO Sport Tennisliigan kokoonpanot välieriin, finaalitapahtumaan ja karsintoihin

TEHO Sport Tennisliigan kokoonpanot välieriin, finaalitapahtumaan ja karsintoihin

 

Seurat ovat asettaneet kokoonpanonsa TEHO Sport Tennisliigan välieriä, finaalitapahtumaa ja karsintoja varten 10.-11.2.

NAISET
Smash
Elena Malygina
Ella Haavisto
Piia Suomalainen
Nuppu Palm
Paula Joukanen
Laura Varsamäki

HVS
Anastasia Kulikova
Laura Hietaranta
Stella Remander
Aada Inna
Johanna Ranta-Aho
Amelie Tuomolin

Smash-Kotka
Klaudija Bubelyte
Venla Ahti
Daria Bibanina
Emma Tuominen
Elena Margaria
Emelinda Ettamo

ÅLK
Emelie Gabran
Asta Miettinen
Saara Aerila
Emilia Järvinen
Emma Virtanen

OVS
Heidi Sarkkinen
Eveliina Koivupuisto
Sofia Holopainen
Rinja Kautto
Saskia Soome
Vilmiina Kuivala

NurTS
Janita Laihonen
Siri Nyberg
Tupu Ruuska
Elna Komulainen
Laura Uotila

MIEHET
HVS
Otto Virtanen
Patrik Niklas-Salminen
Leevi Säätelä
Viktor Durasovic
Karol Drzewiecki
Sami Huurinainen

Smash-Kotka
David Poljak
Vesa Ahti
Ville-Petteri Ahti
Jussi Salmio
Valtteri Ahti
Jesper Saarni

GT
Jürgen Zopp
Juho Paukku
Santtu Leskinen
Verneri Tuomi
Einari Kilpinen
Niklas-Korsström

TaTS
Kenneth Raisma
Lauri Kiiski
Peetu Pohjola
Hermanni Tiainen
Ristomatti Lanne
Edwin Malin

Smash
Arttu Ronkainen
Rasmus Rapo
Tommy Hellström
Elis Fjälberg
Jeri Lassila
Oskari Paldanius

HLK
Oskar Stumpf
Oliver Wesamaa
Juuso Jokinen
Lukas Linnankoski
Mikko Pulkkinen
Alex Lindqvist

Lauantaiseen finaalitapahtumaan on yleisöllä vapaa sisäänpääsy, tervetuloa seuraamaan huipputennistä!

PERJANTAI 10.2.
Naisten välierät
Smash - HVS | 17.30 | Smash Center, Helsinki
Smash-Kotka - ÅLK | 17.30 | Kotkan Tennishalli | Ruutu

Miesten välierät
GT - TaTS | 17.30 | Targa Arena, Kauniainen
HVS - Smash-Kotka | 18.00 | Talin Tenniskeskus, Helsinki | Ruutu

LAUANTAI 11.2.
Finaalitapahtuma Talin Tenniskeskuksessa, kentät 1-12 | Ruutu
12.00 Karsintaottelut: miehet Smash - HLK, naiset OVS - NurTS
17.00 Pronssiottelut
17.00 Mestaruusottelut



Päivittänyt:

Tennisliitto

Suomen Tennisliitto

Kaikki uutiset
NAISET
Tulevat ottelut
12.10.2024
Smash - Smash-Kotka
TaTS - HVS
OVS - LVS
ÅLK - HLK
13.10.2024
HVS - HLK klo 12:00
SARJATILANNE
  O V-T P
HLK 0 0-0 0
HVS 0 0-0 0
LVS 0 0-0 0
OVS 0 0-0 0
Smash 0 0-0 0
Smash-Kotka 0 0-0 0
TaTS 0 0-0 0
ÅLK 0 0-0 0
 
Koko sarjataulukko