Miehet ETT Grani-Tennis HVS-Tennis Oulun Verkkopalloseura Sata-Tennis Smash Kotka Smash-Tennis Tampereen Tennisseura TVS Valkeakosken Tennis
Naiset Helsingin Lawn-Tennis Klubi HVS-Tennis LVS Oulun Verkkopalloseura Smash Kotka Smash-Tennis Tampereen Tennisseura Ålk
MIEHET
Tulevat ottelut
12.10.2024
ÅLK - HVS
ETT - LVS
Smash - GT
Smash-Kotka - TaTS
TVS - Sata
13.10.2024
TaTS - LVS
HVS - ETT
Smash-Kotka - TVS
Smash - ÅLK
Sata - GT
SARJATILANNE
  O V-T P
ETT 0 0-0 0
GT 0 0-0 0
HVS 0 0-0 0
LVS 0 0-0 0
Sata 0 0-0 0
Smash 0 0-0 0
Smash-Kotka 0 0-0 0
TVS 0 0-0 0
TaTS 0 0-0 0
ÅLK 0 0-0 0
 
Koko sarjataulukko
 

14.2.2024

Kokoonpanot julkaistu TEHO Tennisliigan ratkaisupeleihin 16.-17.2.

Kokoonpanot julkaistu TEHO Tennisliigan ratkaisupeleihin 16.-17.2.

 

TEHO Tennisliigan kausi 2023-2024 pelataan päätökseensä tulevana perjantaina ja lauantaina.

Perjantai-iltana pelataan koti-vierasotteluina välierät. Kausi huipentuu yhteiseen finaalitapahtumaan Talin Tenniskeskuksessa, jossa on luvassa putoamiskarsinta-, pronssi- ja mestaruusottelut. Voit seurata otteluita tuttuun tyyliin myös Ruutu Urheilun välityksellä. Alla ovat otteluiden ajankohdat sekä joukkueiden ilmoittamat kokoonpanot, joista julkaistaan pelaavat pelaajat pelipäivien aamuina klo 9.00.

PERJANTAI 16.2.
Naisten välierät
Smash – Smash-Kotka | klo 17.30 Smash Center, Helsinki
HVS – ÅLK | klo 18.00 Talin Tenniskeskus, Helsinki

Miesten välierät
TaTS – Smash | klo 16.30 Tampereen Tenniskeskus
HVS – Smash-Kotka | klo 18.00 Talin Tenniskeskus, Helsinki

LAUANTAI 17.2.
Finaalitapahtuma pelataan Talin Tenniskeskuksessa, tapahtumaan on vapaa sisäänpääsy.

Loppuottelut klo 17.00
Pronssiottelut klo 17.00

Naisten putoamiskarsinta klo 12.00
OVS – TTS

Miesten putoamiskarsinta klo 12.30
OVS – ÅLK

KOKOONPANOT

Miehet 

Smash-Kotka 
Jack Karlsson Wistrand 
Vesa Ahti 
Ville-Petteri Ahti 
Jussi Salmio 
Jesper Saarni 
Valtteri Ahti 

HVS 
Otto Virtanen 
Viktor Durasinovic 
Patrik Niklas-Salminen 
Leevi Säätelä 
Julius Kaverinen 
Patrick Kaukovalta 

TaTS 
Kenneth Raisma 
Peetu Pohjola 
Ristomatti Lanne 
Hermannni Tiainen 
Lauri Kiiski 
Edwin Malin 

Smash 
Arttu Ronkainen 
Oskari Paldanius 
Jeri Lassila 
Elis Fjälberg  
Rasmus Rapo 
Aarni Sinkkonen 

OVS 
Aaron Matikkala 
Lenni Loukkola 
Valtteri Laitinen 
Jerry Mäkelä 

ÅLK 
Sean Bailey
Axel Eriksson
Leo Stenlund
Lucas Eriksson
Oliver Byskata
Ville Liukko

Naiset 

HVS 
Jackie Cabaj Awad 
Laura Hietaranta 
Stella Remander 
Aino Alkio 
Satu Kyyrä 
Johanna Ranta-aho 

ÅLK 
Emelie Gabran 
Saara Aerila 
Asta Miettinen 
Emma Virtanen 
Viivi Virtanen 
Siri Nyberg 

Smash-Kotka 
Klaudija Bubelyte 
Venla Ahti 
Emma Tuominen 
Elena Margaria 
Helena Pluemacher 
Emelinda Ettamo 

Smash 
Elena Malygina 
Ella Haavisto 
Nuppu Palm 
Natalia Papshev 
Julia Lintu 
Wilhelmina Vainikka 

OVS 
Heidi Sarkkinen 
Eveliina Koivupuisto 
Saskia Soome 
Sofia Holopainen
Rinja Kautto 
Erda Kemppainen 

TTS 
Nanette Nylund 
Lila Humaloja 
Lotta Heiskanen 
Satu Pirilä 
Päivi Kilpeläinen 



Päivittänyt:

Tennisliitto

Suomen Tennisliitto

Kaikki uutiset
NAISET
Tulevat ottelut
12.10.2024
Smash - Smash-Kotka
TaTS - HVS
OVS - LVS
ÅLK - HLK
13.10.2024
HVS - HLK klo 12:00
SARJATILANNE
  O V-T P
HLK 0 0-0 0
HVS 0 0-0 0
LVS 0 0-0 0
OVS 0 0-0 0
Smash 0 0-0 0
Smash-Kotka 0 0-0 0
TaTS 0 0-0 0
ÅLK 0 0-0 0
 
Koko sarjataulukko