Miehet ETT Grani-Tennis HVS-Tennis Oulun Verkkopalloseura Sata-Tennis Smash Kotka Smash-Tennis Tampereen Tennisseura TVS Valkeakosken Tennis
Naiset Helsingin Lawn-Tennis Klubi HVS-Tennis LVS Oulun Verkkopalloseura Smash Kotka Smash-Tennis Tampereen Tennisseura Ålk
MIEHET
Tulevat ottelut
12.10.2024
ÅLK - HVS
ETT - LVS
Smash - GT
Smash-Kotka - TaTS
TVS - Sata
13.10.2024
TaTS - LVS
HVS - ETT
Smash-Kotka - TVS
Smash - ÅLK
Sata - GT
SARJATILANNE
  O V-T P
ETT 0 0-0 0
GT 0 0-0 0
HVS 0 0-0 0
LVS 0 0-0 0
Sata 0 0-0 0
Smash 0 0-0 0
Smash-Kotka 0 0-0 0
TVS 0 0-0 0
TaTS 0 0-0 0
ÅLK 0 0-0 0
 
Koko sarjataulukko
 

9.2.2022

Kokoonpanot julkaistu mitali- ja liigakarsintaotteluihin

Kokoonpanot julkaistu mitali- ja liigakarsintaotteluihin

 

TEHO Sport Tennisliigan kausi huipentuu tulevana lauantaina pelattaviin mitali- ja liigakarsintaotteluihin. Mestaruudet ratkaistaan Talin Tenniskeskuksessa Helsingissä klo 14.30 alkaen ja pronssiottelut pelataan naisten osalta Kotkassa klo 10.00 ja miehet Turussa klo 17.00.

Joukkueiden kokoonpanot on julkaistu. Alla olevista pelaajaryhmistä nimetään pelaavat kaksinpelaajat pelipäivän aamuna ja ne julkaistaan klo 9.00.

Voit seurata kauden huipennusta kattavasti Ruutu Urheilun kautta.

Naiset
HVS –  Smash | Finaali | klo 14.30 | Talin Tenniskeskus | Ruutu
Smash-Kotka – LVS | Pronssiottelu | klo 10.00 | Kotkan Tennishalli | Ruutu
OVS – TTS | Liigakarsinta | klo 10.00| Talin Tenniskeskus | Ruutu

Miehet
HVS – Smash-Kotka | Finaali | klo 14.30 | Talin Tenniskeskus | Ruutu
TVS – TaTS | Pronssiottelu | klo 17.00 | Jarkko Nieminen Areena
OVS – LVS | Liigakarsinta | klo 10.00 | Talin Tenniskeskus | Ruutu

MIEHET

 

HVS

Matteo Viola

Otto Virtanen

Patrik Niklas-Salminen

Aleksi Löfman

Leevi Säätelä

Sami Huurinainen

 

Smash-Kotka

Ivan Nedelko

Vesa Ahti

Ville-Petteri Ahti

Oskari Eerola

Jussi Salmio

Valtteri Ahti

 

TVS

Santtu Leskinen

Tuomas Rikkonen

Tero Löytänä

Daniel Kotka

Ville Liukko

Eemeli Liukko

 

TaTS

Lauri Kiiski

Ristomatti Lanne

Tero Vilen

Martin Rämmal

Joel Popov

Edwin Malin

 

OVS

Aleksander Vasilenko

Valtteri Laitinen

Antonis Kappatos

Lenni Loukkola

Aaron Matikkala

Harri Bastman

 

LVS

Jukka Immeli

Kalle Nikunen

Valtteri Tuukkanen

Roope Palo

Jesse Kiuru

Mika Leskinen

 

NAISET

 

HVS

Anastasia Kulikova

Sabrina Santamaria

Emelie Gabran

Stella Remander

Sade Scharlin

Aada Inna

 

Smash

Elena Malygina

Ella Haavisto

Piia Suomalainen

Natalia Papshev

Nuppu Palm

Alexandra Kåla

 

Smash-Kotka

Venla Ahti

Eeva Ristola

Daria Bibanina

Nina Saarelainen

Emma Tuominen

Arina Kluev

 

LVS

Emma Kuusisto

Satu Kyyrä

Heta Nuutinen

Iben Mol

Oona Mol

 

OVS

Heidi Sarkkinen

Rinja Kautto

Saskia Soome

Vilmiina Kuivala

Aino Klintrup

 

TTS

Nanette Nylund

Nella Hirvonen

Vera Haataja

Laura Bukonte



Päivittänyt:

Tennisliitto

Suomen Tennisliitto

Kaikki uutiset
NAISET
Tulevat ottelut
12.10.2024
Smash - Smash-Kotka
TaTS - HVS
OVS - LVS
ÅLK - HLK
13.10.2024
HVS - HLK klo 12:00
SARJATILANNE
  O V-T P
HLK 0 0-0 0
HVS 0 0-0 0
LVS 0 0-0 0
OVS 0 0-0 0
Smash 0 0-0 0
Smash-Kotka 0 0-0 0
TaTS 0 0-0 0
ÅLK 0 0-0 0
 
Koko sarjataulukko